5 pierwszych sobót

1 stycznia Roku Pańskiego 2022 przypada pierwsza sobota miesiąca. Kto rozpoczął praktykę pięciu pierwszych sobót – wyłącznie w powiązaniu z Mszą Świętą w rycie rzymskim – niech konsekwentnie kontynuuje i nie pominie dzisiejszej soboty, niech wytrwa wiernie do końca. Chodzi o 5 kolejnych pierwszych sobót. – więcej
Warunki – w pierwsze soboty miesiąca, przez pięć miesięcy z rzędu:

1. Przystąpić do spowiedzi. Można także skorzystać z Sakramentu Pokuty wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego.
2. Przyjąć Komunię Świętą.
3. Odmówić jedną część Różańca – pięć tajemnic.
4. Przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe.

Niezbędnym warunkiem odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót jest nastawienie, z jakim te wszystkie powyższe praktyki wypełniamy: intencja wynagrodzenia, czyli ekspiacji, za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.
Dusza katolicka – gorliwa – w pierwszą sobotę miesiąca przybiegnie na Mszę Świętą w rycie rzymskim, aby godnie uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, wynagradzać (ekspiacja) za grzechy i przystąpić pobożnie do Komunii Świętej. A dzisiaj – 1 stycznia – jest święto nakazane: Obrzezanie Pańskie. Mamy zatem obowiązek wzięcia udziału w katolickiej Mszy Świętej.