Św. Józef niezawodną pomocą w życiu w łasce Bożej!

Z jaką wdzięcznością dziękują biedni grzesznicy opiekunowi swojemu za pojednanie ich z Bogiem, jak głośno sławią chwałę jego na ziemi i sławić będą kiedyś w niebie! Ojcowie Kościoła mówią, że kiedy św. Józef uchodził z Dzieciątkiem Jezus i Maryją do Egiptu, świątynie i bałwany w nich ustawione rozpadały się i kruszyły. O, Bracia najmilsi, proście św. Józefa, żeby z Jezusem i Maryją zamieszkał w sercach waszych; wtedy grzech od was na zawsze ustąpi, a serca wasze staną się świątynią Boga!
Ks. W. Mrowiński T.J., Miesiąc marzec

W każdą środę modlimy się do św. Józefa, który patronuje naszemu duszpasterstwu. Po Mszy Świętej w środy prosimy szczególnie za Kościół święty, za Stolicę Apostolską, za katolickie duchowieństwo, o powszechny powrót ortodoksji katolickiej, za katolickie duszpasterstwa, szkoły i inne dzieła katolickie, o nawrócenie grzeszników, za konających, o pokój na świecie, za rodziców, wychowawców, nauczycieli, młodzież i dzieci, o obfite owoce duchowe naszego duszpasterstwa, za jego dobroczyńców i ofiarodawców, za nasze rodziny oraz w naszych osobistych intencjach, które możemy składać w pojemniku przy tablicy ogłoszeń.