Trzy ważne dni w miesiącu!

Dusza katolicka gorliwa uwzględni w swoim kalendarzu trzy dni w miesiącu, które – chociaż nie są nakazane przez Kościół  – są zwyczajem ważnym, przynoszącym chwałę Bogu i wielce pożytecznym dla duszy: pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe święte powołania kapłańskie, wypełniając polecenie Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proścież tedy Pana żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje” (Mt 9, 37-38).
W pierwszy piątek miesiąca wynagradzamy (ekspiacja) Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Kto jeszcze tego nie uczynił, niech gorliwie odprawi nabożeństwo 9 pierwszych piątków, wyłącznie w powiązaniu z Mszą Świętą w rycie rzymskim.
W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy (ekspiacja) Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Kto jeszcze tego nie uczynił, niech gorliwie odprawi nabożeństwo 5 pierwszych sobót, wyłącznie w powiązaniu z Mszą Świętą w rycie rzymskim.
Dusza katolicka gorliwa chętnie przybiegnie w tych dniach na Mszę Świętą w rycie rzymskim, odprawi dobrą i dobrze przygotowaną spowiedź i czystym sercem przyjmie Komunię Świętą.