Nasze sprawy (9)

19 lipca Roku Pańskiego 2021 przypadała 451 rocznica publikacji bulli Św. Piusa V Quo primum. Nazajutrz, 20 lipca Roku Pańskiego 2021, rano nie mogłem odprawić Mszy Świętej w kościele w Międzyborzu, na którą przyjechało kilka osób, m.in. mama z trzema synami, wśród których najmłodszy w ubiegłą niedzielę przystąpił do 1. Komunii Świętej. Pod nieobecność proboszcza ks. Zbigniewa Porębskiego SDB, ks. Franciszek Steblecki SDB poinformował mnie, że klucze od kościoła będą u niego, nie będą już dostępne. Wyszedł do wiernych i zakomunikował, że to koniec z Mszą trydencką w tym kościele.

W związku z zamknięciem kościoła przybywajmy na godz. 12.00 na modlitwę Anioł Pański i Różaniec. Ta modlitwa będzie miała miejsce – jeśli Pan Bóg pozwoli – w najbliższych dniach (oprócz niedzieli). Szczegóły w bieżących wpisach (Służba Boża – aktualizacja) na niniejszym blogu.

Piszę do ludzi dorosłych i inteligentnych: wiarygodnym źródłem informacji o sytuacji w Międzyborzu jest niniejszy blog Actualia, na którym upubliczniane są informacje, które według roztropnego uznania kapłana, upublicznione być mogą i dla dobra wiernych – powinny.