Duszpasterstwo katolickie

Pan nasz Jezus Chrystus obiecał: „Ja wam poślę od Ojca Ducha prawdy” (J 15, 26).
W wierności Duchowi prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu, kierujemy nasze kroki na Mszę Świętą w rycie rzymskim. Jest to kult katolicki. Miły Niebu, dla dusz w najwyższym stopniu zbawienny, doskonały w każdym detalu.
W wierności Duchowi prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu kierujemy nasze kroki na Mszę Świętą, podczas której głoszona jest katolicka nauka, odwieczna, niezmienna, pewna, do zbawienia prowadząca. Słowo Prawdy.
Nie jesteśmy częścią posoborowej parafii. Jesteśmy w kościele, budowli powstałej dla tej Mszy Świętej. Kapłan składa Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej w rycie rzymskim na ołtarzu z relikwiami, zbudowanym dla tej Mszy Świętej.
W wierności Duchowi Prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu, kontynuujemy to, co Kościół Katolicki czynił od wieków. Kapłan czyni to, co do wieków należy do katolickiego kapłana: składa Najwyższemu Majestatowi Bożemu Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej w rycie rzymskim i głosi wiernym nieskazitelną, katolicką doktrynę.
Nie jesteśmy częścią posoborowej parafii. Nie jesteśmy duszpasterstwem indultowym. Jesteśmy duszpasterstwem katolickim. Czynimy to, co od wieków czynił Kościół Katolicki, jedyny prawdziwy Kościół, jedyny Kościół, założony przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Pisał Św. Hieronim doktor Kościoła: Ecclesia ibi est, ubi fides vera est. – „Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara”.

Tutaj jest prawdziwa wiara – wyrażona w kulcie i w doktrynie. Na ołtarzu i na ambonie.
Tutaj jest prawdziwa wiara – katolicka.
Tutaj jest prawdziwy Kościół – katolicki.


Informacje o duszpasterstwie – zakładka: Służba Boża.
Informacje o spowiedzi – zakładka: Spowiedź.
Wykaz intencji – zakładka: Intencje mszalne.