Site icon Actualia

Poznawajmy pilnie nauczanie Papieży!

Więź z Urzędem Nauczycielskim Kościoła w osobach Papieży – niedyspensowalną dla katolika – podtrzymujmy m.in. przez poznawanie nauczania papieskiego. Na niniejszym blogu treści tego nauczania są podawane regularnie.
Wczoraj zakończyliśmy lekturę encykliki Leona XIII Sapientiae Christianae – O obowiązkach chrześcijan jako obywateli, z 10 I 1890 roku. Jutro rozpoczniemy poznawanie encykliki Leona XIII Quamquam pluries – O opiece św. Józefa i Najświętszej Maryi Panny, pod którą uciekać się powinniśmy w tych trudnych czasach, z 15 VIII 1889 roku.
Uważna lektura będzie nam z wielką korzyścią, pozwoli nam jaśniej odczytać rolę Matki Bożej i św. Józefa w Kościele oraz poznać korzyści, jakie wiążą się z ufną modlitwą i naśladowaniem Najświętszej Maryi Panny i Jej Oblubieńca. Wyborna lektura w miesiącu poświęconym czci św. Józefa. Prawda jest obiektywna, pewna, dobroczynna i wiążąca!

Exit mobile version