Pierwsza sobota miesiąca

Kto jeszcze nie odprawił nabożeństwa pięciu pierwszych sobót – wyłącznie w powiązaniu z Mszą Świętą w rycie rzymskim – niech rozpocznie od dzisiaj!
Kto tę praktykę już rozpoczął, niech wytrwa wiernie do końca – chodzi o 5 pierwszych sobót z rzędu. – więcej

Warunki – w pierwsze soboty miesiąca, przez pięć miesięcy z rzędu:

1. Przystąpić do spowiedzi. Można także skorzystać z Sakramentu Pokuty wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego.
2. Przyjąć Komunię Świętą.
3. Odmówić jedną część Różańca – pięć tajemnic.
4. Przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe.

Niezbędnym warunkiem odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót jest nastawienie, z jakim te wszystkie powyższe praktyki wypełniamy: Intencja wynagrodzenia, czyli ekspiacji, za zniewagi i grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi.
Dusza katolicka – gorliwa – w pierwszą sobotę miesiąca przybiegnie na Mszę Świętą w rycie rzymskim, aby godnie uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, wynagradzać (ekspiacja) za grzechy, przystąpić pobożnie do Komunii Świętej i wspólnie odmówić Różaniec.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca nasze oratorium jest otwarte jeszcze przynajmniej kwadrans po Różańcu, aby dać wiernym, praktykującym pięć pierwszych sobót, możliwość odprawienia w ciszy piętnastominutowej medytacji.

A dzisiaj wielkie święto maryjne
– Najświętszej Maryi Panny Różańcowej!